otrdiena, 2011. gada 30. augusts

Kāds liels, bet nerealizējies sapnis...

Nav jau tā, ka man dzīvē viss notiek kā smērēts un viss ieplānotais arī tiek sasniegts (kaut gan, ko tur liegties, lielākoties viss tiešām ir piepildījies :D). Ir man viens mūža sapnis, kas tā arī nav realizējies un nez vai manas dzīves pietiks, lai arī to vēl īstenotu - tā ir vēlme spēlēt klavieres.

attēls no http://keyboardpiano.net/learn-piano-chords-free
Kopš bērnības esmu gribējusi apgūt klaviermākslu, piedīkusi mammai pilnas ausis, ka gribu klavieres - un nekā. Vienubrīd pat biju tik tuvu savam sapnim, ka jau redzēju savā istabā klavieres un dzirdēju sevi spēlējam, bet, diemžēl, toreiz manus spārnus tā aplauza, ka vairs neuzdrošinājos mēģināt...
Dzīves ironija - vairākas manas klasesbiedrenes, tai skaitā, arī mana labākā draudzene, tika dzītas uz klaviernodarbībām un to vien dzirdēju, kā viņām tas riebjoties, ka varētu klavieres sacirst gabalos un sadedzināt, ka nekad mūžā nevēloties tās spēlēt u.t.t. u.t.j.p. ...bet es klusiņām ilgojos, ka varbūt kādreiz man tomēr būs klavieres un es tās spēlēšu savam priekam :)

Kāpēc pēkšņi par to runāju? Tikko TVNetā izlasīju, ka oktobrī Rīgā ar koncertu Rīgas Kongresu namā atgriezīsies romantiskais pianists Ričards Klaidermans (Richard Clayderman). Klaidermans uzstāsies 6.oktobrī ar koncertprogrammu "From Paris with Love" ("Ar mīlestību no Parīzes").
Dievinu šo mūziķi - biju, protams, uz viņa iepriekšējo koncertu Rīgā. Priekšstats par viņu mazliet mainījās, jo nu nekādi nebiju gaidījusi tādu koķetu amzieri un humora devu :) - kā izrādījās, viņš nav kārtējais "sausiņš", kas labi spēlē klavieres. Viņš ir atraktīvs, pievilcīgs, skatuvi mīlošs, ar lielisku humora izjūtu un prasmi uzrunāt publiku ne tikai ar mūziku...

Mans lieliskais septiņnieks no R.Klaidermana repertuāra noskaņai :)

Richard Clayderman - Poetic Sonatina

Richard Clayderman - Matrimonio de amor

Richard Clayderman - La tendresse

Richard Clayderman - Lettre a ma mere

Richard Clayderman - Love song in winter

Richard Clayderman - Passion

Richard Clayderman - Ballade pour Adeline

P.S.
Un jā, klavieres es sev nopirku gadus 8 atpakaļ :), bet tā arī neesmu tikusi līdz spēlēšanai. Sapnis par to, ka mans dēls kļūs par latviešu Klaidermanu, ir izkūpējis nebūtībā, cerības uz meitiņu nemaz nelieku, jo apzinos, ka vecāki caur bērniem nedrīkst realizēt savus nepiepildītos sapņus (bērniem taču savu sapņu ir pietiekoši daudz :D)

P.S.S.
Nu cilvēki takš ir traki. Paskat, ko tikko atradu (!!!) - tamborētas klavieres :)))"Piano Dentelle" tamborētās klavieres ir viens no Lisabonā dzīvojošas un strādājošas māksliences Joana Vasconcelos radošajiem darbiem. Tās ir pārklātas ar baltu tradicionālo portugāļu tamborētu rotājumu, ar kura palīdzību klavierēm tiek piešķirta īpaši bagātināta āriene.
Māksliniece izmanto tamborēšānu kā materiālu savas mākslas radīšanai. Viņa apvieno veco ar jauno, lai piešķirtu dzīvības elpu pat visnedzīvākajiem no objektiem. Joana Vasconcelos ir radījusi tamborētus apvalkus arī skulptūrām, datoriem un pat tiltiem.

Nu vismaz zināšu, ko darīt ar savām klavierēm, ja tā arī neatradīšu laiku iemācīties tās spēlēt :D

44 komentāri:

Anda teica...

Ja jau Tev klavieres ir, tad atliek vien atrast iemeslu pie tām piesēsties :)

Man ar nebija jāiet mūzikas skolā, bet tagad es reizēm vēlos, kaut mana mamma būtu izdomājusi, ka vajag. :)

fialo4ka teica...

А моя бабушка, кстати, водила меня на музыку, и сама научилась играть... и даже играла намного лучше и чаще меня! :)
А я все это время хотела танцевать... :( Что потом я и делала уже в университете пойдя учиться на учителя танцев! :)

Inese teica...

Paldies,ka painformēji par Klaidermaņa koncertu!Man arī ļoti ļoti patīk viņa skaņdarbi!!!To apmeklēju arī pirms dažiem gadiem,kad pianists viesojās Rīgā!

Man arī reiz bija sapnis spēlēt....nu vismaz kādu mūzikas instrumentu...

Iestājos augstkolā,studiju programma vienu gadu piedāvāja,reizi nedēļā -pa 20 min,mācīties klavierspēli.Mācījos,bet kad programma tika izpildīta,tas viss -domāju klavierspēli, tā arī palika" gaisā karājoties"...
Laikam jau par klavierspēles apgūšanu esmu atmetusi ar roku,jo nav man kur to brīvo laiku " salasīt" .
Tomēr vienu gan esmu cieši apņēmusies -iemācīties spēlēt ģitāru!Studiju gados bija tā iespēja(jau atkal programmas ietvaros),gadu pa kriksītim apgūt šo mūzikas instrumentu!Bet,ja pēc tā gadiņa mūzikas instrumentu noliek stūrītī un tikai putekļus noslauka -jāsāk viss no jauna!;)

Inese,varbūt tomēr jāmēģina!!!Gan Tev ,gan man!:))

Inese teica...

:) Anda, ar iemeslu vien būs par maz - galvenais, vajag atrast laiku, kura katastrofāli pietrūkst...
Fialo4ka - я вот тоже мячтала, что сын будет учиться, а я вместе с ним, но не вышло :)))
Ines, Tu uz šo koncertu iesi? Par to mācīšanos spēlēt - pavisam jau cerības neesmu atmetusi, varbūt, kaut kad, kaut kā tomēr izdodas - gan Tev, gan man :))) Tas būtu feini :)))

Irēna teica...

Lai izdodas atrast laiku! tamborējums ir vienkārši fantastisks, arī esmu Klaidermana fane

...ar cieņu un smaidu,.. teica...

:) nuuu... es pilnīgi redzu - apšūti/izšūti rožainu flīģeli:)un kā Tu to spēlē:)

...ar cieņu un smaidu,.. teica...

:) nuuu... es pilnīgi redzu - apšūti/izšūti rožainu flīģeli:)un kā Tu to spēlē:)

Daiga teica...

pievienojos Kristīnes komentāram :)

man arī patīk Klaidermana skaņdarbi... un jau labi sen. Balāde bērniem joprojām tirpiņas uzdzen.

Man ar sapņiem bijis biku savādāk, ļoti spilgti atceros, ka mamma gribēja, lai es dejotu sportiskās dejas un lai maniem garajiem matiem izveidot ķīmiju (laikam lai viņai mazāk ņemšanās būtu ar bizīšpīšanu :D), un lai kā censtos pierunāt mani, nekas nesanāca... Bet studijgados, apgūstot vienu programmu, paralēli aizgāju studēt/dejot arī sportiskās dejas (deju skolotājs) un kaut kur ap to pašu laiku - matos parādījās ķīmija... Viss no savas gribas un nenožēloju :D

Un vēl. Nesen nopirku savām meitenēm mazo sintezatoriņu, nekas profesionāls - spēlīte, bet fakts tāds, ka drīz meklēšu notis vieglām dziesmiņām, meldiņiem, ko mācīties kopā... jo abas trinkšķina uz nebēdu un man pašai velnēns iekšā - GRIBU. Mazu daļu no lambadas uz savu dzirdi jau protu nospēlēt :D

nez ko es rakstīšu, kad būšu atpakaļ darba ierindās :D...

tomēr, lai sapņi piepildās!

Sixspārne teica...

;) Saprotu Tavu vēlmi par klavierspēli. Es arī dīcu mammai, bet mammucis baidījās, ka man nebūšot muzikālās dzirdes. Bet - ir! Skolas laikā pati ar klavieres un viss, kas tām līdzīgs, apguvu ar vienu roku spēlēt un pat tikai dzirdētus meldiņus varēju nospēlēt (bez notīm), bet - es šo sapni - spēlēt klavieres ar abām rokām taisos realizēt. Drīz, ļoti drīz. :)
Lai piepildās arī Tavs sapnis! :)

Zane teica...

Nu Tev noteikti nemaz savādākas, kā tikai šādi aptamborētas klavieres, nepiestāvēs..tā ka, sāc vien ķerties klāt pie tamborēšanas un tad jau arī spēlēsi :))
..Mans sapnītis attiecībā uz instrumentiem, ir atjaunot savu kokles spēles prasmi..kopš muzikas skolas beigšanas, nav vairs sanācis, bet, kad izdzirdu, skudriņas skrien..un es zinu, ka KAUT KAD es to NOTEIKTI IZDARĪŠU :)
Iedvesmu arī Tev ;)

Inese teica...

Es ļoti vēlētos apmeklēt šo koncertu!Vēl tikai jāsaskaņo kalendāri ar mīļoto!;))

Liki teica...

Zini, kā ar tām lietām, kuras it kā ļoti gribam, bet neatrodam tām laiku? Acīmredzot, pietiekami stipri negribam un laika trūkums ir tikai atruna! K-ko citu sevis labā taču tik un tā darām (man, piem., tas ir teātris un koncerti, Tev, cik noprotu, - dažādi rokdarbu kursi)! Man tā pati slēptā vēlme ir ģitārspēle, taču saprotu, ka mums pašlaik citas prioritātes - bērni! :c) Izaugs viņi un tad tik mēs kā aptrakušas mācīsimies! :cD
Un aptamborētās klavieres ir vienkārši ekselentas!

Madara teica...

skaists sapnis :)
bet katram jau ir tāds skaists un brīnišķīgs nepiepildīts bet ļoti gribēts sapnis :)
man tāds bija (nē ir joprojām) kļūt par astronomi. par to kas pēta to skaisto zvaigžņoto visumu, planētas, neatklātās un nezināmās lietas :) ak kā gribējās kļūt. es takš maza būdama zināju visus zvaigznājus un vēl parādīt zvaigžņotajā debesī to visu :D un man bija tikai 0 gadi, un neviens to man nemācīja ....

Madara teica...

10 gadi - gribēju rakstīt :D
tēvu mēģināju pierunāt lai atrod man skolu kur to visu mācīties. bet tālāk pa pāris grāmatiņām ko viņš man iedeva netika :)

Inese teica...

ai, cik daudz sapņu te atklājas :)))
Kristīn un Zane, es jau jūtu, ka tik labi tamborēt vēl nemāku, manas klavieres gan varētu ar rozēm apaugt :)))
Liki, gribēju ļooooti stipri, bet bērnībā nebiju spēles noteicēja, tur tad arī tā lielā izdevība tika palaista garām, jo pēc tam jau grūti atlicināt laiku tik nopietnai nodarbei, jo klavieres varēju atļauties sev nopirkt tikai tad, kad biju patstāvīga savā mājvietā ar saviem ienākumiem :)
Madara, Tev gan nopietns sapnīc bijis, Latvijā jau gan laikam grūti tādu būtu realizēt (pārāk mazi esam lielai zinātnei)
Liels paldies, meitenes, par uzmundrinošajiem vēlējumiem, var jau būt, ka tomēr pie tiem bērnības sapņiem atgriežamies (nu vismaz uz pensijas laiku, kad bērni lieli un uz darbu nav jāiet :D)

Anonīms teica...

squares with various tea leaves and tea flavors inside each square.
Unfortunately for me as an addict, I need my crime fix.

Now, one of my co-workers was applying to the Secret
Service and I knew that I was down as a reference for her.


Have a look at my webpage :: Aa Com

Anonīms teica...

Hі! I just ωаnted to aѕk if уou ever have anу ρrоblеms wіth hackers?
My last blog (wordpгеss) was hаcκeԁ and I
endeԁ uρ losing months of hard wοrk due to no bаcκup.
Dο you hаve any solutions to proteсt аgainst haсkers?


Also vіѕit my ωebpаge: Nom de domaine

Anonīms teica...

Hello mates, its wоnderful post on thе toρic of
еducationand completеly eхplained,
keеp it up all thе time.

Also visit my site: creating a website in iis 6

Anonīms teica...

I've heard you can make money off of advertisers. Is it really a significant enough amount to make it worth it? Or does the real benefit in blogging come from the exposure you get? I'm a bellydancer and I dance at private parties and events. How could I use a blog to get more business? I've heard about people who have products to sell using blogs, but I don't have a "product", just me!.
[url=http://b-apuestas-deportowias.com/]bwin apuestas deportivas[/url]

Anonīms teica...

Upon returning to the starting line, the first player must pass the sugar cube to
the next teammate in line and so on. For adults, a virtual makeover
of hair and makeup may be the equivalent of a little one hood game, with an improved style
sensibility that tends to make the knowledge each entertaining and inspirational.

Cranberry studios developed this sequel while publisher
Anaconda brings it to you in stores.

my web blog Mortgage Rates

Anonīms teica...

So you are looking to rid your girl of these unwanted stalkers when
you are drawn to Willow Creek's Black Mirror Castle. The game was released on August 3, and is in stores now, but probably is where it will remain, sad to say. Now, one of my co-workers was applying to the Secret Service and I knew that I was down as a reference for her.

Also visit my website - Antivirus internet Security software

Anonīms teica...

Verу grеat post. I simply stumbleԁ
upon your blog and wantеԁ to mention
thаt I've really loved browsing your blog posts. In any case I'll be subscribing to your rss feed and
Ι'm hoping you write again very soon!

My web blog; fare un sito web gratis

Anonīms teica...

ӏ hаvе bеen surfіng onlіne
more than thrее hours toԁay,
yet I never fοund аny interеstіng аrticle like yours.
It іѕ prеtty worth enough for mе.
In my view, if all webmasters anԁ bloggerѕ maԁe gooԁ contеnt аs you did, the web will
bе a lot mοre useful than evеr before.

Here is my ωeb ρаge :: trianglebirdclub.Org

Anonīms teica...

Nice blog! ӏs youг theme custom made or did you downloаd it fгom
somewhеre? A themе like yourѕ with а fеw ѕimple tweеκs wоulԁ rеally make my
blog stand out. Pleaѕe lеt me knoω whеrе you got youг deѕign.
Bless you

Feеl fгee to νisit my hοmepage ... alojamiento Web

Anonīms teica...

Going on a holiday cruise or for a great day at the beach,
women beach accessories enhance their visit. It is a
must see and experience if you are in the area. It depends, at
least in part, on the class river you're going to be headed out to raft.

Here is my weblog - water shoes

Anonīms teica...

' Satanic Ritual - Decorate the space with human sacrifice, goblets of blood, pentagrams, and things draped in black. Even Halloween parties with the very best Halloween costumes can get dry after everyone's seen the costumes to be seen and passed out
the candy to the beggars. I hope you have fun
planing a birthday party for your tween, I hope my birthday party ideas for tween's helped you.

my web site :: funny

Anonīms teica...

What is the best software to design websites and blogs?
[url=http://bonus365de.blogspot.com/]bet365[/url] [url=http://bonus2013cz.blogspot.com]bwin[/url]
[url=http://ladbrokes-bonus-2013.blogspot.com/]ladbrokes[/url] [url=http://bonus-2013-italy.blogspot.com/]bwin bonus[/url]

Anonīms teica...

In addition, it incorporates a dashboard control panel and screen employing a backlit Liquid crystal display that
enables you to view your development.

Feel free to surf to my web site bowflex adjustable dumbbells

Anonīms teica...

The only hurdle to accessing this is of course human limitations and the fact that
the brain does not function solely as a learning
tool for the human being. *Rounds table format. Theme Format: It is almost like standard format
of the pub quiz.

My site: Great pub quiz names

Anonīms teica...

1 this sort of strategy that I'd want to handle these days is linear patterns.

Have a look at my blog :: bowflex selecttech 552 dumbbells sale

Anonīms teica...

Drop the reps, and if vital, the sets, until eventually you'll be able to start elevating reps and sets again up once more.

Here is my web page - bowflex selecttech 552

Anonīms teica...

The repetitions you may do as well as level of fat you employ might be identified entirely with your
physique variety.

Feel free to surf to my web blog; http://www.getfitnstrong.com

Anonīms teica...

Soon after 2 months of increased work reverse the order
which you ordinarily do your regimen in.

Stop by my homepage :: bowflex 552 selecttech dumbbells

Anonīms teica...

Today, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested to see if it can survive a
twenty five foot drop, just so she can be a youtube sensation.
My apple ipad is now broken and she has 83 views.
I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!


Here is my weblog - internet casino

Anonīms teica...

DJ spins out on Saturday nights. Local country clubs are offering trivia fun for as little as forty
dollars per couple. 28.

my homepage ... pub quiz and answers general knowledge

Anonīms teica...

Narrow blood vessels lie alongside the intestines of the earthworm and they absorb
the nutrients from the alimentary canal feeding the rest of the body.
Below are listed a few popular pubs where
one can chill in Mumbai. They feature almost nightly drink specials and some form of entertainment every night of the week--DJ's, live music, trivia, you name it.

Also visit my web blog - pub quiz area

Anonīms teica...

In that case, this kind of question should not be taken from any show telecasted
in specific country. Below are listed a few popular pubs where one
can chill in Mumbai. The food is decent and the drink specials
on Tuesdays include $2.

Take a look at my web-site - funny pub quiz names

Anonīms teica...

As the admin of this web page is working, no uncertainty very quickly it will be
well-known, due to its quality contents.

Feel free to visit my webpage :: ensynefo.com

Anonīms teica...

In that case, this kind of question should not be taken from any show telecasted in specific country.

You must definitely be planning to make it special and memorable by keeping a
good theme, ordering the best food and choosing the best games.

The food is decent and the drink specials on Tuesdays include $2.


Here is my web blog :: pub quiz archives

Anonīms teica...

http://sunchasersportfishingcharters.com the best option sadly these websites doing work in any case. web browser:
[url=http://freemasonryinbermuda.com]Louis Vuitton Outlet Price[/url] powder magazine sumptuary definition princess bride quotes disapproval sealed power fighters generation indention definition counterclockwise clojure cafe astrology permittivity of free space accessory pigments repentance prayer milkmaid artist tourist history uproar crossword clue tainted love lyrics chronological order of the bible slimy salamander sodium lauryl sulfate sport heels for cheap goddesses reeducate through labor lyrics www.merriam-webster.com/dictionary/disposition gnpd sheikh stagecoach tickets self-winding chronograph watches en.wikipedia.org/wiki/Lagniappe manifestation

Anonīms teica...

So an hour work out abruptly take 90 minutes, and when transit time is
extra with your dedication to operating out is suddenly taking 2-3 hrs each day away from your by
now overburdened schedule.

Also visit my website :: http://www.getfitnstrong.com/bowflex-dumbbells/reviewing-bowflex-selectt...

Anonīms teica...

Some were practical, of course, but others were psychological and emotional.
I believe my exact words were "I don't want to be your dirty little secret. 8.

Here is my web site pub quiz anagrams

Anonīms teica...

In other words, they go against the grain of the careers their parents had.
*Rounds table format. 28.

Take a look at my homepage :: pub quiz aberdeen []

Anonīms teica...

In that case, this kind of question should not be taken from any show telecasted in
specific country. Anna had been looking through my
phone while I was naked. 28.

Here is my web site; best pub quiz names